Absolwenci

Abramczyk
kpr. pchor. Radosław Abramczyk

Absolwent  Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie.

Rok ukończenia szkoły 2018

Obecnie student podchorąży Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu na kierunku „Dowodzenie”, gdzie przygotowuję się do objęcia pierwszego stanowiska służbowego – dowódca plutonu. W jego przypadku to dowodzenie pododdziałami artylerii rakietowej. Aktualnie jest pomocnikiem dowódcy swojego plutonu.

Będąc uczniem CN-B Feniks, był członkiem IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Płocku. Ukończył kurs spadochronowy oraz brał czynny udział w wielu uroczystościach patriotycznych reprezentując barwy szkoły.

Jak wspomina Radek:

„Naukę feniksie wspominam zawsze z uśmiechem na twarzy, przyjazna atmosfera, wykwalifikowana kadra, która wspierała i motywowała mnie podczas procesu rekrutacji na Akademię Wojsk Lądowych oraz pokazała, jak może wyglądać początek kariery w wojsku. Otrzymałem podstawową wiedzę na temat wojska, którą mogłem wykorzystać na początku swojej wojskowej drogi. Czas spędzony w tej szkole będę pamiętał bardzo długo, ponieważ poznałem w niej wielu wspaniałych ludzi, przyjaciół, kolegów, koleżanek oraz przeżyłem niezliczoną liczbę pozytywnych sytuacji, które zostaną ze mną w moich w wspomnieniach”.

Abramczyk