Absolwenci

Lipert
szer. pchor. Mateusz Lipert

Absolwent  Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie.

Rok ukończenia szkoły 2016

Obecnie student podchorąży w Lotniczej Akademii Wojskowej  w Dęblinie na kierunku „Logistyk ogólnolotniczy”, gdzie zdobywa umiejętności, przydatne do rozpoczęcia zawodowej słuzby, jako oficer WP w strukturach Sił Zbrojnych.

Członek  IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Płocku, skoczek spadochronowy. Będąc uczniem CN-B Feniks ukończył kurs samoobrony (I i II stopnia) i kurs płetwonurka. Aktywnie uczestniczył w wielu uroczystościach patriotycznych reprezentując barwy szkoły.

Jak mówi Mateusz:

Liceum do którego chodziłem  pomogło mi wybrać drogę zawodową, która umożliwiła mi wstąpienie w szeregi Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. W ciągu trzech lat edukacji miałem przyjemność i zaszczyt (patrząc przez pryzmat moich rówieśników z innych szkół) uczestniczyć w wielu kursach, szkoleniach oraz uroczystościach.  Miało to wpływ na ukształtowanie mojej osoby pod względem wartości, którymi kieruję się w życiu codziennym. Dzięki temu zdobyłem umiejętności zachowania się w ciężkich sytuacjach. To, gdzie aktualnie studiuję jest w bardzo dużym stopniu zasługą nauki w Feniksie, a co za tym idzie wykwalifikowanej kadry. Od Nich miałem zaszczyt się uczyć, powielać ich zachowania oraz zasady, tak przydatne podczas nauki w Akademii”.